Az EPIX és DigiTwinGreen projektek közös online eseményt szerveztek 2024. február 21-én. Az előadások gyakorlati példákat mutattak be az ipari innováció európai támogatási intézkedéseire, különös tekintettel az ipar 5.0-ra, valamint az európai gazdaság zöld és digitális átállására azzal a céllal, hogy elősegítsék a városfejlesztés és az ipari innováció megvalósulását európai együttműködésben.
13:00 – 13:15 Intelligens városok és klaszterek az EPIX projekt keretében - célkitűzések és időközi eredmények bemutatása
Balogh Éva közgazdász végzettségű, és közép- és kisvállalkozások üzleti tervezésének szakértője: elsősorban stratégiai és üzleti fejlesztés, jövőkép- és stratégiafejlesztés, technológiai érettségi felmérés, üzletfejlesztés. A finanszírozási életciklus kezelésével foglalkozik, a finanszírozási források feltérképezésétől és azonosításától, a rendelkezésre álló lehetőségek összeválogatásától, a finanszírozási kérelmek támogatásától, a pénzügyi tervezéstől a finanszírozás felhasználásáig.
13:15 – 13:30 Innovációs park szolgáltatások és az autóipari ökoszisztéma fejlesztése a Széchenyi István Egyetemen
Kolossváry Tamás járműmérnökként végzett a Széchenyi István Egyetemen, most az egyetem Győri Innovációs Parkjának vezetője. Jelenlegi pozíciójában az egyetemi tudás piaci alkalmazását segíti elő, vállalati partnerségeket alakít ki és szolgáltatásokat nyújt a Győri Innovációs Park küldetésének megfelelően. Korábban az egyetem zalaegerszegi Innovációs és Képzési Központját vezette, amely a ZalaZone autóipari tesztpályán található. Tapasztalatot szerzett a mérnöki menedzsmentben, a Formula Student innovációs tevékenységek projektmenedzsmentjében és rendezvényszervezésben.
13:30 – 13:45 EIT Manufacturing hatása az európai feldolgozóipar kihívásaira és a kihívások kezelésének lehetőségei https://app.box.com/s/ijggcyv9tr7kcz61kulcldi43thvklbi
Kovács Katalin közgazdászként végzett a Budapesti Corvinus Egyetemen, majd Kína Hainan tartományában tanult es dolgozott egy helyi vállalkozás inkubátor operatív vezetőjeként. Jelenleg az EIT Manufacturing RIS projektmenedzsere, akinek feladata a RIS-országok innovációs kapacitásának növelése a feldolgozóiparban az induló vállalkozások, kkv-k és innovátorok támogatását célzó programok tervezésével és végrehajtásával, valamint értékes hálózat és ökoszisztéma létrehozásával a feldolgozóipar kulcsfontosságú szereplőivel, hogy támogatást és lehetőségeket biztosítson az ágazat fő kihívásainak megoldásához.
13:45 – 14:00 Okos város és ipar 5.0; Támogatási intézkedések az intelligens gyártásért - DigiTwinGreen és AI REDGIO projektek nyílt felhívásai https://app.box.com/s/2o834s8vhjys21qjx2sn8zd8cl96k6n3
Martin Dan 7 éve projektmenedzser a Pannon Business Network-nél. Tapasztalatot szerzett különböző programok (Interreg, CE, DTP, EIT Manufacturing, Horizon) EU-projektjeinek irányításában és koordinálásában. Jelenleg az Ipar 4.0 és 5.0 területén irányít projekteket, de részt vett a fenntartható mobilitásra összpontosító nemzetközi projektekben is.
14:00 – 14:15 Industry 5.0 Community of Practice – új európai kezdeményezés gyakorló közösségre a kkv-k digitális innovációjának támogatására https://app.box.com/s/r5tbuvnvrxwjss6v2zad0npm5t9vlrjz
Gyulai Tamás villamosmérnökként végzett, majd a Regionális Fejlesztési Ügynökség ügyvezető igazgatójaként, később pedig a szegedi egyetem technológia transzfer központjának vezérigazgatójaként dolgozott. Jelenleg klasztermenedzserként dolgozik Kecskeméten, okos város szakértőként a szombathelyi Pannon Business Networknél és vezeti a Regionális Innovációs Ügynökség munkacsoportját, valamint a Széchenyi István Egyetem doktorandusza, ahol fő kutatási területe a digitális iker koncepció alkalmazása a városfejlesztésben.
14:15 – 14:30 Kérdések és válaszok